Filter

0

Hooldusjuhised

Hoolitse oma riiete eest

Kanna oma riiete eest hoolt, nii kestavad nad kauemini. Et pikendada rõivaste eluiga ja sellega vähendada negatiivset mõju keskkonnale, oleme kokku kogunud rea nõuandeid, kuidas kõige paremini oma riiete eest hoolt kanda. Algust võib teha väikeste sammudega. See teeb juba olulise erinevuse, kui pesed oma rõivad madalal temperatuuril ja teinekord parandad riideeseme ära, selle asemel, et see prügikasti visata.


Nõuanded pesupesemise kohta


Ära pese asjata

Liiga palju pesupesemist on kahjulik nii rahakotile kui keskkonnale, aga ka rõivastele. Sageli piisab riiete tuulutamisest ja harjamisest. Selle asemel et ära pesta terve riideese, kasuta hoopis plekieemaldusvahendit ainult pleki peal. Kui riideese ei lõhna halvasti, pole seda vaja ka pesta.


Pese madalamal temperatuuril

Tugevalt määrdunud riiete nagu aluspesu, voodipesu jms puhul soovitame pesta kõrgemail lubatud temperatuuril. Kui riideese on ainult kergelt määrdunud, soovitame tekstiili ja keskkonna säästmiseks pesta madalal temperatuuril. Meie toodetel on välja toodud maksimaalne pesemistemperatuur.


Ära doseeri pesuvahendit üle

Pesuainega liialdamine ei anna paremat tulemust. See võib hoopis jääda tekstiili sisse ja tekitada nahaärritust.


Ära kasuta loputusvahendit

Loputusvahendit kasutatakse tihti lihtsalt harjumusest, kuid selle põhieesmärk on muuta pesu pehmemaks, hästilõhnavaks ja antistaatiliseks. Teatud materjalidele võib loputusvahend teha pigem kahju kui kasu. Näiteks spordiriiete puhul võib see ummistada kangapoorid ja muuta riided vähem hingavaks, samuti vähendada rätikute imamisvõimet. Kuna loputusvahend sisaldab ka erinevaid keskkonnale kahjulikke kemikaale, siis soovitame tungivalt mõelda, kas selle kasutamine on vajalik.


Lase riietel õhu käes kuivada

Masinkuivatus ei tarbi mitte ainult palju energiat, vaid kulutab asjatult ka riideid. Lase võimaluse korral riietel õhu käes kuivada.


Sulge riietel olevad takjakinnised ja tõmblukud enne pesemist

Takjapaelte ja tõmblukkude hoolikas sulgemine enne pesemist aitab vältida kanga asjatut kulumist.


Pese õrnemaid riideid pesukotis

Õrnu riideesemeid, nagu sukapüksid, rinnahoidjad ja pitsiga rõivad, on kõige parem pesta pesukotis. Nii pikendad rõivaste eluiga ning see on samas kasulik nii keskkonnale kui ka rahakotile.


Kanna hoolt ujumisriiete eest

Tootmisprotsessi jooksul testitakse kõiki Cellbesi ujumisriideid muu hulgas värvikindluse suhtes reageerimisel klooriveega ning valguse ja merevee suhtes. Sellest hoolimata võib kõrge kloorisisaldus vees ja päikesekreem ujumisriideid kahjustada. Et pikendada riiete eluiga soovitame need iga kord peale kasutamist külma vee all läbi loputada ja lasta varjus õhu käes kuivada.

Pesu hooldussümbolid

Siit leiad selgitused hooldussümbolite kohta, mille leiad kõikide meie riiete siseküljele kinnitatud etikettidel.

Kindel kohaletoimetamine
Turvaline maksmine
14-päevane tagastusõigus

Osta riideid ja aksessuaare interneti kaudu Cellbesist.

Turvaline ostlemine

Cellbesist

Klienditeenindus

  • 64 54 444

  • Cellbes,
    postkast 484,
    10504 Tallinn

Uudiskiri

Telli meie uudiskiri, et saada teavet saabunud uudistoodete ja uute pakkumiste kohta ning lugeda meie uudiseid.

Jälgi meid

  • Toimetame kaupa ainult Eesti aadressidele.
  • Kohaletoimetamine al. 4,09. Min. tellimuse väärtus €20.
  • 14-päevane tagastusõigus.