- Avaleht
- Klienditeenindus
- Jätkusuutlikkus
- Loomade õiguspoliitika
Vajad abi?
Loomade õiguspoliitika
Loomade õiguspoliitika
Loomade õigused
Cellbes on pühendunud loomade õigustele ja seetõttu on väga oluline, et loomade tervist ja heaolu võetakse arvesse tootmisprotsessi kõikides osades. Cellbesi loomaõiguste poliitika põhineb Rootsi kaubanduslikul loomade heaolu poliitikal. Poliitika on osa meie tarnijate juhendist, mis saadetakse välja ja mille allkirjastavad kõik meie tarnijad.
Kõik meie tarnijad peavad järgima riiklikke ja rahvusvahelisi loomade heaolu käsitlevaid õigusakte. See hõlmab ka rahvusvahelisi lepinguid, nagu näiteks ohustatud liikidega rahvusvahelise kauplemise konventsioon (CITES).
Põllumajandustootjad ja kõik loomadega tegelevad osapooled peavad järgima ELi põllumajandusloomade heaolu nõukogu / Maailma Loomatervishoiu Organisatsiooni (OIE) välja töötatud viit vabadust loomade heaolu kohta.
Viis vabadust on:
- Nälg ja janu - tänu juurdepääsu tagamisele värskele veele ja toidule, säilib täielikult looma tervis ja elujõud.
- Ebamugavustunne - pakkudes loomale sobivat elukeskkonda, mis sisaldab peavarju ja mugavat puhkepaika.
- Valu, vigastused ja haigused - vigastuste ennetamine, vajadusel kiire diagnoosimine ja ravi probleemide korral.
- Loomuliku käitumise võimaluste tagamine - rahuldades looma vajadused piisava ruumi, vajalike ressursside ja oma liigikaaslastega suhtlemise järele.
- Hirm ja ärevus - tagades loomadele vajalikud tingimused ja ravi, mis võimaldavad vältida vaimseid kannatusi.
Meil on ka järgmised nõuded loomsetest materjalidest saadud materjalidele:
- Cellbes toodete valmistamiseks kasutatavad udusuled ja suled peavad olema pärit lihatootmiseks kasvatatud lindudelt. Cellbes-toodetes kasutatavad udusuled ja suled ei tohi pärineda lindudelt, keda on sunniviisiliselt toidetud. Samuti ei tohi see olla kitkutud eluslindudelt. Kogu kasutatud naturaalne udusulg peab olema pärit põllumajandusettevõtetest, mis on sertifitseeritud Responsible Down Standardi (RDS) järgi.
- Cellbes'i toodetes kasutatav nahk peab olema toiduainetööstuse jääkprodukt.
- Ehtsat karusnahka ei tohi kasutada.
- Vill ei tohi olla pärit loomadelt, keda on käideldud, tapetud või pügatud viisil, mis võib loomi kahjustada. Me eelistame, et Cellbesi toodete valmistamiseks kasutatav vill oleks sertifitseeritud vastavalt Responsible Wool Standardile (RWS). Mohhääri kasutamisel nõuame, et see oleks sertifitseeritud vastavalt vastutustundliku mohääri standardile (RMS).
- Mulesing: Vill ei tohi pärineda põllumajandusettevõtetest, kus kasutatakse mulesing'it, mis on protseduur, mida võib teha lammaste tagaosas, et vältida sinikärbse rünnakuid.
- Angoora: Küüliku karusnahk ei ole lubatud Cellbesi toodetes.
- Sellised materjalid nagu nahad, luud, hambad ja küünised ei tohi olla pärit roomajatelt. Roomajate hulka kuuluvad alligaatorid, krokodillid, sisalikud ja maod.
- Me ei luba kasutada koralle või karpe, mis on kantud CITES-i (The Convention of International Trade in Endangered Species) ja IUCN-i (Rahvusvaheline Looduskaitseliit) ohustatud, kriitiliselt ohustatud või ohualdiste liikide punasesse raamatusse. Kui tootmises kasutatakse pärleid, on lubatud ainult kultiveeritud pärlid.
- Meie toodete valmistamiseks ei kasutata loomade luid ega sarvi.
- Loomadel katsetatud materjalid või koostisosad ei ole lubatud.
- Kuna oleme võtnud endale kohustuse mitte kasutada oma toodetes ehtsat karusnahka, oleme allkirjastanud Animal Rights'i klarusnahksete loomade nimekirja, mis on osa rahvusvahelisest Fur Free Alliance'ist (FFA).