Loomse päritoluga materjalid

Loomse päritoluga materjal

Loomade õigused

Cellbes hoolib loomade õigustest ja usume, et loomade tervist ja heaolu tuleb arvesse võtta tootmisprotsessi kõikides osades. Cellbesi loomade õigusi sätestav poliitika põhineb Rootsi Kaubanduskoja Loomade Heaolu Poliitikal (Svensk Handels Animal Welfare Policy). See on üks osa meie tarnijate juhendist, mille oleme kõikidele tarnijatele välja saatnud ja allkirjastada palunud.

Kõik meie tarnijad peavad järgima riiklikke ja rahvusvahelisi loomakaitseseadusi. See kehtib ka selliste rahvusvaheliste lepingute puhul nagu ”Loodusliku loomastiku ja taimestiku ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsioon” CITES (The Convention of International Trade in Endangered Species).

Loomapidaja ja kõik loomadega tegelevad osapooled peavad ühinema ”Viis vabadust” (The Five Freedoms for Animal Welfare) regulatsiooniga, mis on loodud Euroopa Liidu Põllumajandusnõukogu/Euroopa Liidu Maailma Loomatervishoiu Organisatsiooni (EU Farm Animal Welfare Council/World Organisation for Animal Health (OIE)) poolt.


Viis vabadust on:

 • Olla vaba janust ja näljast – loomal peab olema piisavas koguses sööta ja vett, et organismi vajadused oleksid kaetud ning tervis ja elujõud tagatud.
 • Olla vaba ebamugavustest – loomal peab olema sobiv keskkond, peavari ja mugav puhkeala.
 • Olla vaba valust, vigastustest ja haigustest – loomapidaja kasutab haigusi ennetavaid meetmeid, haigusnähtude ilmnemisel võimaldab loomadele kiire diagnoosi ja sobiliku ravi.
 • Vabadus loomuomasele käitumisele – loomadel on piisavalt ruumi ja liigile kohased tingimused, võimalus liigikaaslastega suhelda.
 • Olla vaba hirmust ja kannatustest – tingimused ja kohtlemine, mis ei põhjusta psüühilisi kannatusi.


Kõigil tarnijatel palutakse esitada võimalikult üksikasjalik teave materjali päritolu kohta.


Kehtestame oma tarnijatele järgmised materjalispetsiifilised nõuded:


Suled

Cellbes toodete valmistamiseks kasutatavad udusuled ja suled peavad olema pärit lihatootmiseks kasvatatavatelt lindudelt. Materjal ei tohi olla võetud eluslindudelt ega lindudelt, keda on sunniviisiliselt söödetud. Udusuled ja suled peavad olema pärit põllumajandusettevõtetest, millel on heakskiidetud sertifikaat, näiteks vastutustundliku sule standardi sertifikaat RDS (Responsible Down Standard).


Nahk

Cellbes toodete valmistamiseks kasutatav nahk peab olema toiduainetööstuse jääkprodukt.


Loomakarvad ja vill

Loomakarvad ja -vill ei tohi olla pärit loomadelt, keda on koheldud või kelle karva lõigatud looma kahjustaval viisil või kes on selle käigus hukkunud. Me eelistame, et Cellbes toodetes kasutatav vill oleks sertifitseeritud vastavalt vastutustundliku villa standardiga RWS (Responsible Wool Standard).

 • Samuti ei tohi vill pärineda farmidest, kus kasutatakse ”mulesing” operatsiooni, mida saab teha lambale vältimaks nakatumist sinikärbeste vastsetega.
 • Angoora: Angoora küüliku vill ei ole lubatud Cellbesi toodetes.
 • Mohäär: Alates 1. jaanuarist 2021 ei ole meie tootevalikus mohääri sisaldavaid tooteid. See hõlmab nii omatoodangut kui ka teisi kaubamärke.


Karusnahk

Cellbes ei kasuta oma toodetes ehtsat karusnahka. Oleme liitunud Rootsi loomaõiguste organisatsiooni Djurens Rätts karusnahavaba programmiga, mis on üks osa rahvusvahelisest koostööst Karusnahavaba Ühendusega FFA (Fur Free Alliance).

image

Roomajad

Materjalid nagu nahk, luu, hambad ja küünised, ei tohi pärineda roomajatelt. Roomajate hulka kuuluvad muu hulgas alligaatorid, krokodillid, sisalikud ja maod.


Korallid, karbid ja pärlid

Cellbes ei luba kasutada oma toodetes koralle ega karpe, mis kuuluvad ”Loodusliku loomastiku ja taimestiku ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsiooni” CITES (The Convention of International Trade in Endangered Species) ja Rahvusvahelise Looduskaitseliidu IUCN (International Union for Conservation of Nature) punases nimestikus olevaid kriitiliselt ohustatud, ohustatud või ohualdiseid liike. Tootmises kasutatavad pärlid peavad olema kunstlikult kasvatatud.


Sarved & luu

Cellbes ei luba oma toodetes kasutada loomade luid ega sarvi.


Loomkatsed

Materjalide ja koostisosade katsetamine loomade peal ei ole lubatud.

Kindel kohaletoimetamine
Turvaline maksmine
14-päevane tagastusõigus

Osta riideid ja aksessuaare interneti kaudu Cellbesist.

Turvaline ostlemine

Cellbesist

Klienditeenindus

 • 64 54 444

 • Cellbes,
  postkast 484,
  10504 Tallinn

Uudiskiri

Telli meie uudiskiri, et saada teavet saabunud uudistoodete ja uute pakkumiste kohta ning lugeda meie uudiseid.

Jälgi meid

 • Toimetame kaupa ainult Eesti aadressidele.
 • Kohaletoimetamine al. 4,09. Min. tellimuse väärtus €20.
 • 14-päevane tagastusõigus.