- Avaleht
- Klienditeenindus
- Jätkusuutlikkus
- Kemikaalid
Vajad abi?
Kemikaalid
Kemikaalid
Vaatamata nende sageli negatiivselt kõlavale tähendusele, võivad kemikaalid ka palju head teha. Kemikaale leidub peaaegu kõiges, mis on igapäevaselt meie ümber – mööblis, riietes, toidus, ravimites ja hügieenitarvetes. Tekstiilmaterjali tootmisprotsessis kasutatakse palju erinevaid kemikaale, mille eesmärk on toote täiustamine. Muuhulgas kasutatakse kemikaale, et anda kangale ilus värv või lisada tootele mõni eriline omadus.
Siiski on vastutustundlik kemikaalide käitlemine hädavajalik. Teadmatus riskide ja hilisemate mõjude kohta võib põhjustada tõsiseid tagajärgi. Seetõttu tegeleb Cellbes põhjalikult kemikaaliküsimustega ja meie tarnijaid teavitatakse pidevalt uutest nõuetest, mis on välja töötatud rahvusvaheliste ja Euroopa õigusaktide alusel.
Meie tooted ei tohi loomulikult sisaldada aineid, mille sisaldus ületab kehtivaid eeskirju või on kehtivate õigusaktide kohaselt keelatud. Lisaks sellele ei luba me oma toodetes kasutada aineid, mis on loetletud Euroopa Liidu kemikaalide hindamise määruses REACH kandidaatainete hulka.
Keemiaohutus
Et tagada meie tarnijate õigusaktide järgimine ja et tooted ei sisaldaks lubamatuid kemikaale, võetakse igal hooajal tooteproove. Tooted, mida testitakse, põhinevad kas tarnija varasematel tulemustel, kas tarnija on uus või kas toodet peetakse uute õigusaktide tõttu riskitooteks. Seetõttu ei ole tehtud katsed juhuslikud, vaid need määratakse kindlaks toote riskianalüüsi alusel.
Liikmelisus Rootsi Kemikaalimetis
Meie kemikaali- ja jätkusuutlikkuse alase töö üheks osaks on Rootsi Kemikaaliameti liikmeks olemine. Kemikaaliamet on üks osa Rootsi teadusasutustest Research Institutes of Sweden (RISE), mille ülesandeks on tekstiili- ja elektroonikatööstuse valdkonna liikmesettevõtetele levitada uusimaid teadmisi keemia- ja keskkonnaküsimustes. Ameti kemikaalijuhend annab meie tarnijatele teavet erinevate kemikaalide kohta, millistes protsessides neid sagedamini kasutatakse ja kuidas need mõjutavad keskkonda ja inimesi. Kaks korda aastas antakse välja uus "Chemicals Guidance".