Materjalide juhis

Materjalide juhis

Akrüül

Pehme, kräsune kunstkiud, mida kasutatakse sageli kootud riideesemete puhul, sobib hästi teiste kiududega segamaterjaliks. Vastupidav valgusele ja sobib seetõttu välitingimustes kasutatavate riiete tootmiseks. Akrüül on tundlik kuumusele nii pesemisel kui triikimisel. Meil on akrüüli kasutatud enamiku mantlite tootmisel.


Alpaka

Väga pehme vill alpakalt - Andidest pärit laamasarnastelt loomadelt. Võib esineda kiudude segudes ja sobib suurepäraselt kootud esemete valmistamiseks.


Puuvill

Puuvillakiud on seemnekarvad, mis pärinevad puuvilla taimelt. Puuvillakiud on erineva pikkusega, vahemikus 15–45 mm. Mida pikemad kiud, seda parem kvaliteet. Kammitud puuvillast riide puhul on lühemad kiud eemaldatud, see tagab eriti hea kvaliteedi, suurendades nii sära kui vastupidavust. Puuvill on tänapäeval üks kõige tavalisemaid tekstiilkiude ning naha vastas jahe ja mugav. Puuvilla eeliseks on suur kulumiskindlus ja hea imamisvõime.


Buklee

Silmkoes kootud kangas. Kasutatakse muu hulgas pintsakute valmistamisel.


Devore

Mustriline segumaterjal. Vedelike surve all valitud pindadel materjal lahustub ja alles jääb ilus läbipaistev muster. Cellbesis kasutatakse devore kangast kardinate ja peokleitide puhul.


Siirsakar

Triibulise ja kortsulise struktuuriga puuvillane kangas. Tavaliselt kasutusel voodipesude tootmisel. Materjal tagab jaheda ja mõnusa tunde.

Chambray

Labase koega riie värvilise lõime ja valge koega, tavaliselt kasutusel särkide valmistamisel.


Šenill

Korrutatud niitide vahel on väljaulatuvad lõngaotsad, mis annavad kangale sametise iseloomu. Pehme välimuse ja suure kulumiskindlusega. Šenill sobib nii kodu- kui kattetekstiilide jaoks. Seda kasutatakse nii voodikatete kui tekkide tootmisel ja sobib hästi ka näiteks kootud kampsunite ja jakkide valmistamiseks.


Šifoon

Õhuke, läbipaistev ja kerge riie, millel on ilus sädelus. Kasutatakse eelkõige pluuside ja kleitide kangana.


Krepp

Krepp-pinna või kreppniidiga (kroogitud) kangas.


Denim

Tugev puuvillane kangas värvilise lõime ja valge koega. Kootud sarži või tvilli, mistõttu on alumine pool hele. Spetsiaalne välimus saavutatakse indigoga värvimisel.


Dobby

Muster kangas, mis saavutatakse lõimest ära tõmmatud niitidega, et saada kangale lisastruktuuri. Kasutatakse muu hulgas särkide ja pluuside puhul.


Elastaan

Polüuretaanil baseeruv stretškiud, mida kasutatakse koos teiste kiududega, näiteks puuvilla ja polüestriga, et saada veniv materjal.


Flanell

Puuvillane materjal, mille pealispinna kiud on kohevaks aetud, et saavutada pehme ja mõnus pind.

Fliis

Polüestrist kangas, mille mõlemad pooled on kohevaks aetud. Nii saavutatakse õhuline ja soojust isoleeriv materjal.


Frotee

Enamasti puuvillast materjal, mis koosneb silmustest. Pehme pind ja hea imavus. Kasutatakse käterätikute ja hommikumantlite valmistamiseks.


Žoržett

Õhuke ja ilus läbipaistev materjal krepitud lõngast, mis sobib suurepäraselt pluuside ja kleitide valmistamiseks.


Gore-Tex

Vetthülgav ja õhku läbilaskev materjal, mis membraanide kaudu laseb läbi niiskust, auru ja õhku, aga mitte veetilku. Sobib vihma- ja tuulekindlate välisrõivaste jaoks.


Interlock

Topeltkoes trikotaažmaterjal. Paksem ja soojem kui tavaline trikotaaž.


Žakard

Mustriline või kootud kangas, mis on valmistatud samanimelistel masinatel. Keerukam kudumismasin, millel on peaaegu lõputu mustrite valik. Žakardkangast valmistatakse mööbliriiet, pintsakuid ja kampsuneid.


Soonikuga trikotaaž

Sile ja soonikuga trikotaaž. Pehme ja elastne materjal, mida kasutatakse muu hulgas t-särkide ja kleitide valmistamiseks.


Džuut

Jäme ja kare taimekiud, mida leiab mitmetes meie kodutoodetes. Džuut on ilus vaipades, korvides ja laualinikutes.

Kunstkiud

Tekstiilkiud, mis on saadud kunstlikul teel. Need jagatakse kahte kategooriasse - regenereeritud ja sünteetilised kiud. Regenereeritud kiud põhinevad tselluloosil, enamasti kiiresti kasvavast puuliigist, siia alla kuuluvad muu hulgas viskoos, lüotsell ja modaal. Sünteetilised kiud saadakse sünteetiliselt valmistatud orgaanilistest polümeeridest. Sünteetilised kiud on näiteks polüester, polüamiid ja akrüül.


Kupro

Või Cupro on sarnaselt viskoosile regenereeritud kiud, kuid see on saadud puuvilla jäätmetest (puuvillalinterist), mitte puidust. Kupro on mõnus pehme ja hea imavusega


Linane

Linataime varrest pärinev looduslik kiud. Linane kiud on tugev ja ilusa struktuuriga. Linane on paremini mustust hülgav kui puuvill ja seepärast ei ole vaja seda nii tihti pesta. Linakiududest kootakse linane kangas, mis on naha vastas jahe ja mõnus.


Lurex

Lurex on The Lurex Company omandis oleva kaubamärgi nimi. Lurex on metallniit, mis on segatud teiste materjalidega, et anda dekoratiivne efekt.


Lüotsell

Lüotsell on sarnaselt viskoosile tselluloosist regenereeritud kiud. Valmistamisprotsess on lüotselli puhul siiski vähem keskkonnale koormav kui viskoosi puhul, kuna tootmisel kasutatavad kemikaalid on pehmemad ja neid kasutatakse suletud protsessis. Lüotsell on hea imavusega, talub hästi pesemist ning on keha vastas jahe ja mõnus.


Manchester

Triibulise struktuuriga ja sametilaadne materjal. Kasutatakse sageli pükste valmistamisel.


Mesh

Võrgustruktuuriga lõimematerjal. Kasutatakse sageli spordiriiete jaoks, kuna materjalil on suur õhu läbilaskevõime. Tekitab mõnusa tunde.


Mikrokiudmaterjal

Väga õhukesed sünteetilisest materjalist kiud.

Mikrofliis

Valmistatakse samal viisil nagu tavalist fliisi, aga mikrokiust, seega kõige õhematest kiududest. Saavutatakse õhem, aga hea soojust isoleeriva võimega materjal.


Meriinovill

Eriti ilus ja pehme vill, mida saadakse meriinolammastelt. Villast tooteid tuleb alati ettevaatlikult pesta, soovitavalt villaprogrammiga. Vill on looduslikult mustust tõrjuv ja seda ei ole vaja pesta nii tihti nagu näiteks puuvilla. Cellbes ei aktsepteeri jäljendamist.


Modakrüül

Pehme ja vormitav sünteetiline kiud, mida kasutatakse muu hulgas kunstkarusnahast kasukate valmistamiseks.


Modaal

Modaal on viskoosi variant ja mida valmistatakse samamoodi. Modaal on pehme ja mõnus kiud, millel on hea imavusvõime, see talub hästi niiskust ja võrreldes tavalise viskoosiga ei tõmbu pärast pesu nii palju kokku.


Looduslikud kiud

Looduslikud kiud jagatakse kaheks - tselluloosist taimekiud ja proteiinidest loomsed kiud. Taimekiudude hulka kuuluvad näiteks puuvill ja lina ning loomsete kiudude alla kuuluvad siid ja vill.


Panama

Kangamaterjal, millel on lõimes ja koes topeltniidid. Veidi jämedama struktuuriga kui klassikaline labase sidususega kude ning sobib hästi laudlinade ja kardinate jaoks. Ka poolpanama - üks niit lõimes ja kaks niiti koes, on kangamaterjal, mida Cellbes pakub.


Perkaal

Eksklusiivne tiheda labase sidususega peenekoeline kangas pikisuunaliste puuvillaniitidega. Sellest kangast saab valmistada linu, mis on ilusad, siledad ja jahedad.


Pikee

Trikotaažist kangas, millel on spetsiaalne vahvelstruktuur, mis saavutatakse sileda ja põimitud koe vaheldumisega. Kasutatakse eelkõige spordi- ja trenniriiete puhul (pikeesärgid).


Plisseer

Püsivate voltidega kangas, mida kasutatakse peamiselt seelikute ja kleitide valmistamisel.

Polüamiid/Nailon

Täielikult kunstlikul viisil valmistatud sünteetiline kiud. Kuivab kiiresti, ei kortsu ja on tugev. Polüamiidi kasutatakse bikiinide ja välisrõivaste valmistamiseks, kuna see kuivab kiiresti ja on vastupidav kloorile.


Polüester

Täielikult kunstlikul viisil valmistatud sünteetiline kiud. Polüester kuivab kiiresti, ei kortsu ja on tugev. Polüestrit kasutatakse sageli spordiriiete tootmisel, kuna see transpordib hästi niiskust eemale. Sobib hästi ka moeriiete tootmiseks, kuna polüester on kergesti hooldatav, säilitab hästi värvi ja on odav.


Polüpropeen

Veel üks sünteetiline kiud, mis on täielikult kunstlikul viisil valmistatud. Tugev ja kerge kiud, millel on lai kasutusvaldkond. Meilt leiad polüpropeeni muu hulgas vaipadest.


Popliin

Tugev labase sidususega kangas tugeva tiheda koega. Tavaline mantlite ja särkide valmistamisel.


PU (Polüuretaan)

Kunstlikult valmistatud materjal, mis on kulumis- ja ilmastikukindel. Kasutatakse lakk- ja nahaimitatsioonides.


Tepitud kangas

Efektitehnika, mille puhul on kootud läbi kolme kangakihi, kus keskmine kiht on õhuline või vateeritud. Kootakse mustri või joontena. Cellbes pakub nii tepitud voodikatteid kui jakke.


Regenereeritud kiud

Valmistatakse tselluloosist kunstlikul viisil. Cellbesil on regenereeritud kiududeks näiteks viskoos, modaal ja lüotsell. Regenereeritud kiududest tekstiilesemed on ilusa läike ja hea langevusega. Materjalil on tendents pesus kokku tõmmata, kuid triikimisega saab algse suuruse tagasi.


Soonikkude

Meetod kududa vaheldumisi pahempidiseid ja parempidiseid silmuseid, et saavutada triibuline struktuur. Võib olla 1x1 soonik (1 parempidine + 1 pahempidine), 2x2 soonik (2 parempidist + 2 pahempidist) jne. Annab tootele hea elastsuse.


Samet

Kangas, mille üks pool on kaetud tihedate lühikeste karvakestega, mis annavad erilise läikega pehme pinna. Kasutatakse muu hulgas kleitide ja kardinate valmistamiseks.

Satiin

Spetsiaalse kudumistehnikaga saavutatud hea langevusega läikiv kangas. Satiini saab kududa mitmetest erinevatest materjalidest, Cellbesi toodete puhul on kõige sagedasem puuvill.


Siid

Siid pärineb siidiliblika röövikutelt ja see moodustub, kui siidiuss koob kookoni enda ümber. Siid on õhuke riie, mis tekitab sooja tunde. Riie on tundlik päikesevalgusele, suure imavusvõimega ja kortsub kergesti.


Heie

Heidelõngast trikooriie või kangas. Heidelõng on vahelduva jämedusega, see annab kangale mustrilise struktuuri.


Stretš

Veniv elastaaniga segumaterjal.


Superstretš

Eriti suure elastsusega materjal. Võimalik venitada 35–40% ja tõmbub tagasi 2% peale poole tunni jooksul.

Sünteetiline kiud

Sünteetilistest orgaanilistest polümeeridest valmistatud kunstkiud. Kolm kõige enam esinevat sünteetilist kiudu on polüamiid, polüester ja akrüül. Ka polüpropeen ja elastaan on sünteetilised kiud. Neil on palju väärtuslikke omadusi nagu venivus, elastsus ja tõmbetugevus ning neid kasutatakse sageli segumaterjalides. Kiud ei ima kergesti niiskust ja ei kortsu, kuid muutuvad seetõttu kergesti staatiliseks, eriti kuiva õhu käes. Antistaatilist vahendit saab lisada tootmisel või pesemisel loputusvahendi näol.


Trikotaaž

Trikotaaž on kootud kangas, mille koesilmused on kas pikisuunalised või põikisuunalised. Nimi pärineb prantsusekeelsest sõnast Tricot (kudumine, kootud töö). Igapäevakõnes viitab trikotaaž siiski väga väikeste silmustega kootud materjalile. Trikotaažist rõivad on üldiselt väga venivad, elastsed ja pehmed.


Tafting

Vaipade valmistamise tehnika, mille puhul üksikud niidid tõmmatakse tagaküljelt võrgust läbi ja liimitakse seejärel tekstiilist tagakülje külge.


Tvill

Kude, mille puhul moodustuvad kangas diagonaalsed triibud, näiteks denim.

Vill

Vill on karvane kiud, millel on hea soojust isoleeriv võime. See võib imada palju niiskust ilma, et see tunduks märg. Tekstiilide jaoks kasutatakse mitmete erinevate loomade villa, kuid enamasti pärineb vill lammastelt. Vill on looduslikult mustust tõrjuv ja seda ei ole vaja pesta nii tihti nagu näiteks puuvilla. Kui villa tooteid pesta, tuleb seda teha väga ettevaatlikult, soovitatav on kasutada villapesuprogrammi. Cellbes ei aktsepteeri jäljendamist.


Veluur

Veluurese võib olla kootud või silmkoeline ja valmistamisel on silmad frotee peal lahti lõigatud. Pind muutub pehmeks ja saab ilusa läike. Veluuri tuleks pärast pesemist pesukuivatis kuivatada, et saada tagasi sama pehmus.


Vuaal

Kerge ja õhuke kangas näiteks kardinate, pluuside või voodri tootmiseks.

Viskoos

Viskoosi valmistatakse puidutselluloosist, selle kuntslikul töötlemisel. Viskoos on pehme, elastne ja hea langevusega. Materjalil on tendents pesus kokku tõmmata, kuid triikimisega saab algse suurusega tagasi. Viskoosist riideesemed võivad olla märjana tundlikud ja seepärast on oluline neid märjana mitte venitada. Viskoos on fantastiline kiud, millel on lai kasutusvaldkond ja seda leiab Cellbesi valikus igalt poolt alates pükstest kuni trikotaažist T-särkideni.


WCT

Nimetus WCT pärineb samanimeliselt tenniseturniirilt World Championship Tennis. WCT tähendab polüestertrikotaaži, millel on läikiv pealispind ja kohev sisemine pool. Kasutatakse enamasti spordiriiete tootmisel nagu treeningülikonnad ja lühikesed püksid.

Kindel kohaletoimetamine
Turvaline maksmine
14-päevane tagastusõigus

Osta riideid ja aksessuaare interneti kaudu Cellbesist.

Turvaline ostlemine

Cellbesist

Klienditeenindus

  • 64 54 444

  • Cellbes,
    postkast 484,
    10504 Tallinn

Uudiskiri

Telli meie uudiskiri, et saada teavet saabunud uudistoodete ja uute pakkumiste kohta ning lugeda meie uudiseid.

Jälgi meid

  • Toimetame kaupa ainult Eesti aadressidele.
  • Kohaletoimetamine al. 4,09. Min. tellimuse väärtus €20.
  • 14-päevane tagastusõigus.